Krby předmluva

 • chcete si dopřát pohodu a příjemně strávené chvíle u rodinného krbu?
 • chcete zažít pohodu, radost a uvolnění při pohledu na plápolající oheň?
 • chcete poznat teplo, které Vás zahřeje nejen na těle, ale i na duši ?

Pokud jste odpověděli kladně, je tato stránka určená právě Vám.

Dům a teplo k sobě patří od nepaměti a přináší do rodin pohodu, uvolnění a radost.  Proto bude naší velkou ctí Vám takové teplo zajistit a pokud nám to umožníte učiníme maximum proto, aby jste ho měli i Vy.

Teplo z krbu či kamen

Teplo z krbu nebo kamen přirozenou cestou uvolňuje lidský organizmus  a navozuje tak dobrou náladu, pohodu a uvolnění. Není proto náhoda, že místo u krbu či kamen je velmi oblíbené a vyhledávané nejen domácími mazlíčky ale i dětmi, které vnímají toto přirozené zdravé teplo jako velmi příjemné, vhodné ke hraní, zábavě, či posezení v kruhu rodiny. Mějte i Vy takový domov a pohodu.

krby bauer 102krby bauer 104krby bauer 106krby bauer 107krby bauer 105krby bauer 108

Návrh řešení realizace krbu nebo kamen

Navrhneme řešení a provedeme realizaci krbu, který bude srdcem Vašeho domu, srdcem které bude být dlouho a spolehlivě a jeho tlukot uslyšíte v podobě praskání dřeva u kterého se budete rádi scházet  s celou svojí rodinou, přáteli a kamarády. Je na Vás jaké srdce zvolíte, na nás je aby vydrželo co nejdéle a pokud nám to umožníte uděláme proto maximum.

Kvalita postaveného krbu

Nabízíme Vám profesionální realizaci vašeho srdce domu, které Vám do života vnese teplo a štastné chvíle strávené u rodiného krbu či kamen.

"Chcete zdravé srdce na celý život, nebo čekat na transplantaci?"
Pokud uvažujete o realizaci krbu je dobré zvážit,  jaké srdce chcete ve svém domě mít, zdali srdce zdravé, výkonné a bezpečné, které vydrží každodenní  zátěž, nebo srdce ve špatném stavu ohrožující váš život čekající na nákladnou transplantaci.

Praxe a realita je taková, že mnoho realizovaných krbů je prováděno svépomocí nebo neodborníky často zedníky a pod...

 • Bohužel, výsledkem může být v tom lepším případě problémový krb, který nehoří, ale kouří a podobně.
 • V tom horším případě je výsledkem krb, jehož užívání je velikým hazardem, kdy hrozí otrava spalinami, požár nebo obojí.

Tyto realizace nazýváme SOS Krby a komíny a jsme až velmi často zváni k takto provedeným realizacím a žádáni majitely o nápravu nebo radu co s tím. Bohužel odpověď je takřka vždy stejná a pro majitele velmi nepříjemná, protože použitý materiál a technologické provedení krbu vykazuje natolik závažná pochybení, že není jiné možnosti než krb kompletně zbourat. V některých případech je možné rekonstrukci krbu provést, je ale vždy velmi nákladná a může být nákladnější než pořízení nového krbu.  

Krbař není zedník

Je důležité vědět, že krbař / kamnář není zedník a že veškerý materiál potřebný na stavbu krbu a kamen je natolik speciální, že ho nelze pořídit v běžných stavebninách.

 • Teploty působící na krbovou obestavbu přesahují často přes 400°C.
 • Běžné stavební materiály jako např. Ytong, sádrokarton apod. nejsou na takové zatížení konstruovány a dochází tak k jejich postupné degradaci.
 • To co se následně z těchto nevhodných materiálů uvolňuje do interiéru domu, Vás může ohrozit na zdraví a bezpečnosti.

Zcela zásadní je také správné technologické provedení krbu, které není možné provést bez potřebných technologických vědomostí a znalostí.

 • Chtějte vždy, aby váš krb byl bezpečný a jeho užívání vám přinášelo radost, na místo zklamání a zdravotních problémů.
 • Zajímejte se z jakých materiálů bude váš krb postaven, je to velmi důležité až zásadní. Z praxe víme, že i profesionální firmy, dokonce vedené v cechu kamnářů ČR staví své realizace např. z Ytongu a podobných materiálu .
 • Špatně technologicky či materiálově provedený krb Vás může vážně ohrozit na zdraví, životě, nebo majetku.

Doporučení na závěr

Pokud uvažujete o realizaci krbu či kamen, vyplatí se obrátit na profesionální firmy, které mají rozhled a potřebné znalosti a zkušenosti.

Realizace kvalitního krbu nebo kamen není levnou a jednoduchou záležitostí a realizovat bezpečně tyto stavby bez potřebných zkušeností a znalostí je velké riziko!

Jde o Váš domov, kde se máte cítit bezpečně a dobře – mějte ho takový.

Přehled možných variant realizace krbu