Dvojité prosklení / dvojsklo

Krbařství a kamnářství Roman Bauer velmi doporučuje dvojité prosklení a pokud nám to umožníte uděláme maximum abyste ho měli.

dvojite proskleni 1

Někde platí, že méně znamená více, ale u dvojitého prosklení rozhodně ne. Spíše naopak více znamená prostě více.

dvojite proskleni 2

Možnost dvojitého prosklení (dvojsklo) u krbové vložky považujeme za velké plus, protože poskytuje jen samé výhody a přednosti. 

  • Výsledkem tohoto dvojitého prosklení je dosažení vyšší spalovací teploty v ohništi, což velmi ovlivňuje čistotu skla, potažmo pohled do ohně. Sklo zůstává čisté / čistější i při použití méně kvalitního dřeva a sklo tak není nutné každý den čistit.
  • Dosažením vyšší spalovací teploty v ohništi díky dvojitému prosklení je také dosaženo celkově čistějšího spalování (nižší emise) a v kombinaci s bez-roštovou technologií spalování a oplachem skla predehřátým vzduchem, se tato pozitiva ještě násobí.

dvojite proskleni 3

Další podstatnou výhodou dvojitého prosklení je, že snižuje množství prosálané energie zhruba o 30%, což je u systémů jako je teplovodní krb velmi žádoucí a proto už dnes většina předních výrobců teplovodních krbových vložek má dvojité prosklení jako samozřejmost a standard. Své velké opodstatnění má také u systému jako je horkovzdušný krb, akumulační krb, a hlavně akumulační kamna, kde dvojité prosklení snižuje množství prosálané energie přes sklo, která je tak ukládána do akumulace, kam primárně patří.

dvojite proskleni graf

Chcete mít čistší sklo? Chtějte DVOJSKLO! Dodatečná montáž již není možná!

 

ecka