Instalace krbů a kamen

Krbařství, kamnářství Roman Bauer

Naše oblast působnosti:

Jižní Morava především však okolí měst:
 • Znojmo
 • Miroslav
 • Moravský Krumlov
 • Pohořelice
 • Brno, Ivančice
 • Třebíč
 • Hrušovany nad Jevišovkou
 • Hustopeče, Mikulov, Břeclav.

krby logo web

Bauer Krby Znojmo a okolí

Bauer Krby Znojmo a okolí

Sledujte nás na FB

facebook-3-64

 
 

Automatická regulace hoření

 • Chcete topit levně a úsporně?
 • Chcete provozovat svůj krb/kamna s maximálním komfortem?
 • Topíte často nebo každý den?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak je tato stránka určena právě Vám!

Automatická regulace hoření ušetří Vaše peníze

Automatická regulace hoření je velmi významným příslušenstvím ke krbům a kamnům kde dokáže ušetřit nemalé peníze. Přesto mnoho uživatelů těchto topidel, ať už stávajících nebo budoucích, ani netuší, že něco podobného jako automatická regulace hoření existuje, natož proč si ji vlastně pořídit. Bohužel ani mnoho profesionálních firem nemá velké povědomí o této možnosti, ačkoli jsou to právě ony, které by měli svým zákazníkům vysvětlit a objasnit nesporné výhody tohoto příslušenství.

Automatická regulace hoření je nástroj, kterým dokážeme velmi efektivně řídit nejen celý proces hoření, ale také jeho konec.

Velmi důležitým krokem je po dohoření poslední dávky paliva (konec aktivního procesu hoření / začátek tzv. žárového procesu ) uzavřít klapku externího přívodu vzduchu, aby nedocházelo k úniku tepelné energie komínem ven a tím k předčasnému vychladnutí krbu / kamen. Pokud k tomuto kroku nedojde, klesne jinak vysoká účinnost krbu / kamen z uvedených 80 - 90% na zhruba 50% apod.

Tento krok lze řešit dvěma způsoby :

1- MANUÁLNĚ
Při každém zátopu aktivně regulovat celí proces hoření (od jeho začátku až po jeho konec) a po dohoření poslední dávky paliva ručně uzavřít externí přívod vzduchu. Pokud se zapomene, je výsledkem výše uvedená účinnost zhruba 50% = plýtvání energií / dřevem.

2- AUTOMATICKOU REGULACÍ HOŘENÍ
Výsledkem je komfortní provoz topidla bez nutnosti jakéhokoli zásahu obsluhy (mimo přiložení). Tato regulace nejen že uzavře ext. přívod popř. kom. klapku ve fázi žárového procesu, ale reguluje také velmi efektivně celý proces hoření čímž podstatně prodlužuje proces hoření a prodlevu mezi přikládacími cykly, což velmi zvyšuje celkovou efektivitu a účinnost. Na trhu je celá řada regulací od jednoduchých do 5.000,-Kč které v podstatě nic neregulují, až po opravdové regulace od 10 - 60.000,-Kč. Kvalitní regulace musí obsahovat dveřní (nejlépe bezkontaktní ) čidlo ,spalinové čidlo, řídící jednotku, motoricky ovládanou klapku ext př. vzduchu, popřípadě motoricky ovládanou spalinovou klapku, speciální vysokoteplotní kabeláž, displej atd.. Pro potřeby regulace běžného krbu by postačila regulace zhruba kolem 10 - 15.000,- Kč (nutno posoudit individuálně).

V případě zájmu vše vysvětlím a osobně probereme možnosti designové i technické. Na základě toho navrhnu vhodný typ regulace pro Váš krb.

Zdaleka ne na všechny krbové vložky lze automatickou regulaci hoření instalovat. Je nutná takzvaná předpřipravenost krbové vložky přímo výrobcem, aby bylo možné instalaci automatické regulace provést.

Automatická regulace hoření a některé její hlavní výhody

- velmi významným způsobem sníží spotřebu paliva, až o 30%

- prodlužuje časový interval mezi přikládacími cykly

- umožní dosáhnout maximálního možného komfortu při obsluze krbu

- umožní dosáhnout maximální výtěžnosti z paliva = velká účinnost

- zabraňuje přetopení topného systému a tím prodlužuje jeho životnost

- zvyšuje bezpečnost topného systému

- signalizuje potřebu dalšího přiložení paliva zvukovým signálem

-100% zajistí (u bezroštového topeniště) dostatek žhavých uhlíků,do kterých stačí ráno pouze přiložit a pokračovat dále v topení bez nutnosti rozdělávat nový oheň.

Průběh hoření s regulací a bez regulace

regulace horeni

 • Máte málo času?
 • Chcete provozovat svůj krb/kamna s minimální námahou a maximálním komfortem?
 • Chcete topit levně, efektivně a mít přitom více času?
 • Chcete topit bezpečně a šetřit svůj krb i komín?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, zavolejte nám  +420 603 215 127

Pokud budete mít zájem vše vysvětlím a osobně probereme technické možnosti a design krbu. Na základě toho navrhnu vhodný typ regulace pro Váš krb či kamna.

Mějte i Vy takový komfort při obsluze Vašeho krbu a zažíjte naplno pohodu, kterou automatická regulace automaticky přináší.

Navrhneme  a provedeme realizaci Vaší automatické regulace, která Vám do života vnese více vašeho vzácného času, který můžete věnovat třeba své rodině, svým blízkým nebo kamarádům. 

Nedokážeme a ani nemůžeme řídit Váš čas, ale můžeme bezpečně řídit Váš oheň a přispět tak k úspoře Vašeho času, a pokud nám to dovolíte věřte, že uděláme maximum, abyste ho měli.

Druhy a typy automatických regulací hoření

automaticka regulace horeni1automaticka regulace horeni2automaticka regulace horeni3automaticka regulace horeni4automaticka regulace horeni5

DRUHY A TYPY REGULACÍ - pdf

TECHNICKÁ ČÁST PRO UŽIVATELE AUTOMATICKÉ REGULACE - pdf