Sálavé teplo

  • Máte rádi sluneční paprsky?
  • Cítíte se dobře, když Vás slunce prohřívá pokud je Vám zima?
  • Dáte raději přednost zdravému přirozenému teplu před méně zdravým?

Pokud jste odpověděli kladně, je pro Vás sálavé teplo to pravé!

Sálavé teplo přirozenou cestou uvolňuje lidský organismus a navozuje tak dobrou náladu, pohodu a uvolnění. Není proto náhoda, že místo u krbu či kamen je velmi oblíbené a vyhledávané nejen domácími mazlíčky ale i dětmi, které vnímají toto přirozené zdravé teplo jako velmi příjemné, vhodné ke hraní, zábavě, či posezení v kruhu rodiny.

Nebýt sálavého tepla nebylo by ani života na zemi.

akumulacni-kamna31akumulacni-krb

Velmi zdravé sálavé teplo, které je vyzařováno sluncem, nebo také pláštěm akumulačních kamen, se šíří kolmo od svého zdroje jako infračervené záření, které po dopadu na určitý předmět, nebo tvora, uvolní svojí tepelnou energii, kterou vnímáme jako velmi příjemnou a uvolňující. Toto sálání lze nejlépe přirovnat ke slunečnímu záření, které má úžasnou vlastnost a tou je, že neohřívá vzduch, ale tělesa nebo předměty na které dopadne a teprve od těchto předmětů ohřívá okolní vzduch.

Nevěříte!?

Důkaz, jak nejlépe toto sálavé teplo demonstrovat, je opět slunce. Slunce je od nás vzdáleno miliony kilometrů a jeho paprsky putují mrazivým vesmírem, kde je konstantní teplota mínus 150°C. I přes tuto obrovskou vzdálenost v extrémě chladném prostředí, se tato energie neztratí, protože k jejímu uvolnění není důležité okolní prostředí, ale náraz po kterém je tato energie uvolněna.  

Proto akumulační tepelné zdroje svou funkcí připomínají slunce, protože ani ony neohřívají primárně vzduch, ale předměty.

U tepelných zdrojů jako horkovzdušný krb nebo teplovodní krb je sálavé teplo předáváno pouze přez prosklení krbové vložky, zatímco u zdrojů jako je akumulační krb nebo akumulační kamna celým tělesem tohoto zdroje.

Mějte i Vy takové sálavé teplo

Navrhneme řešení a provedeme realizaci, která sálavým způsobem prohřeje Vás i Vaše blízké a pokud nám to umožníte, uděláme maximum abyste toto sálavé teplo měli i Vy.